سیمرکو، نخستین طراح و سازنده خط تولید غذای حیوانات خانگی در ایران

خط تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی برای نخستین بار در ایران توسط گروه صنعتی سیمرکو، طراحی و ساخته شده است. این خط جهت بهره‌برداری برای تولید انواع غذاهای سگ و گربه قابل استفاده خواهد بود. پته، چانک، گوشت خشک شده و بستنی گربه از جمله رایج‌ترین محصولاتی هستند که توسط این خط قابل تولید می باشند.


خط تولید نو

طراحی و ساخت: گروه صنعتی سیمرکو

خط تولید غذای حیوانات خانگی مطابق با نیازسنجی صورت گرفته در مرحله مطالعاتی به‌صورت انحصاری طراحی شده و ماشین‌آلات مورد نظر در کارخانه سیمرکو ساخته می‌شوند. انتخاب خط تولید نو برای مشتریانی توصیه می‌شود که تمایل دارند عملکرد ماشین‌آلات را متناسب با نیازشان سفارشی‌سازی کرده تا بتوانند بیشترین راندمان تولید را ایجاد نمایند. میزان ظرفیت ماشین‌آلات و همچنین میزان اتوماسیون از نیمه‌اتوماتیک تا تمام‌اتوماتیک در این نوع خط تولید، قابل سفارشی‌سازی مطابق با نیاز مشتری می‌باشد.


خط تولید غذای سگ و گربه

خط تولید اورهال

خط تولید دست‌دوم بازسازی شده توسط گروه صنعتی سیمرکو

خط تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی می‌تواند به شکل اورهال یا اصطلاحا خط تولید دست‌دوم بازسازی شده، اجرا شود. سیمرکو با در اختیار داشتن مجموعه‌ای از ماشین‌آلات با برندهای معتبر جهانی، می‌تواند خط تولید اورهال را در صورت تمایل مشتریان راه‌اندازی نماید. خط تولید غذای حیوانات خانگی دست‌دوم برای مشتریانی توصیه می‌شود که با محدودیت زمانی مواجه هستند. مزیت این خط تولید، هزینه کمتر اجرای آن نسبت به خط تولید نو است. اجرای خط تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی به‌صورت اورهال شده، تا 40 درصد از هزینه‌های اولیه سرمایه‌گذاری را کاهش خواهد داد.


خط تولید دست دوم غذای حیوانات خانگی
غذای چانک سگ
چانک
غذای پته سگ و گربه
پته
بستنی گربه
بستنی گربه
غذای پوچ گربه
پوچ

سوالات متداول

آیا راه‌اندازی خط تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی، توجیه اقتصادی دارد؟

راه‌اندازی خط تولید تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی در شرایطی که واردات این محصول در کشور ممنوع شده است، می‌تواند فرصت خوبی را برای تولیدکنندگان این محصول فراهم نماید. در سال 97، میزان واردات غذای حیوانات خانگی حدود 1000 تن بوده‌ است، که این میزان، تنها بخشی از میزان تقاضای کشور برای این محصولات را نشان می‌دهد. مطابق آخرین مطالعات بازار که کارشناسان سیمرکو در مورد این محصول انجام داده‌اند، برای رفع نیاز کامل کشور، نیاز به راه‌اندازی حداقل 30 کارخانه تولید غذای حیوانات خانگی می‌باشد. بنابراین با توجه به اینکه هنوز عرصه تولید غذای حیوانات خانگی، عرصه‌ای بکر و دست‌نخورده است، تولید این محصول می‌تواند توجیه اقتصادی مناسبی داشته باشد.

خط تولید غذای خشک بهتر است یا خط تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی؟

آخرین مطالعات کارشناسان تغذیه‌ای نشان‌دهنده آن است که بیشتر حیوانات خانگی برای خوردن کنسرو، تمایل بیشتری از خود نشان می‌دهند. علاوه‌بر این، ارزش بالاتر غذایی کنسرو نسبت به غذای خشک نیز باعث شده تا بیشتر صاحبان حیوانات خانگی، تمایل بیشتری برای خرید کنسرو داشته باشند. مجموعه این عوامل باعث می‌شود تا تقاضای بازار برای خرید کنسرو غذای حیوانات خانگی بیشتر از غذای خشک باشد. بنابراین واضح است که راه‌اندازی خط تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی نسبت به خط تولید غذای خشک، ارجحیت داشته باشد.

آیا راه‌اندازی کارخانه تولید غذای سگ و گربه در ایران مقرون به صرفه است؟

علی‌رغم ایرادی که برخی کارشناسان نسبت به قیمت بالای گوشت و عدم وجود صرفه اقتصادی برای تولید غذای حیوانات خانگی در ایران بیان می‌کنند، جدیدترین بررسی‌ها نشان‌دهنده آن است که با توجه به قیمت پایین نیروی کار و منابع انرژی، کارخانه‌های ایران قادر خواهند بود محصولی رقابتی را تولید کنند که بتواند علاوه بر تامین نیاز کشور، قابلیت صادر شدن به کشورهای همسایه را نیز داشته باشد.

طرح توجیهی غذای سگ و گربه را از کجا تهیه کنیم؟

نوشتن طرح توجیهی غذای سگ باید به کارشناسانی سپرده شود که تخصص‌های کافی در زمینه‌های مطالعات بازار، روند تولید محصول در کارخانه و محاسبات اقتصادی را داشته باشند. توصیه کارشناسان سیمرکو همواره بر این است که هیچ‌گاه به دانلود طرح‌های رایگان یا طرح‌هایی با قالب‌های تکراری که در فضای وب وجود دارند، اعتماد نکنید.

چرا راه اندازی خط تولید غذای حیوانات خانگی سرمایه گذاری امن است؟

از نظر علم اقتصاد سرمایه گذاری امن به نوعی از سرمایه گذاری اطلاق می شود که ریسک تولید کننده به صفر نزدیک می شود. عواملی همچون رقابت شدید، کاهش تقاضا و هزینه های بالای تولید می تواند یک سرمایه گذاری را در لبه پرتگاه ضرر قرار دهد. بازار کنونی ایران در خصوص غذای حیوانات خانگی کنسروی دارای تقاضای بالایی به نسبت تولید داخل است. از سوی دیگر وارد کنندگان این محصول با دلار غیر دولتی در حال واردات هستند که به دلیل ارزش بالای ارز در زمان رسیدن به دست مصرف کننده قیمت های گزافی خواهند داشت.

مزیت های کنسرو غذای حیوانات خانگی در برابر غذای خشک چیست؟

غذای حیوانات خانگی به دو دسته کلی غذای حیوانات خانگی کنسروی و غذای خشک تقسیم بندی می گردد. بر اساس تحقیقات وب سایت داگ فود ادوایزر، سگ ها تمایل بیشتری به مصرف کنسرو نشان می دهند تا غذای خشک. این وب سایت با ارائه مثال های واقعی از خانواده هایی که از متخصصین این زمینه بهره گرفته اند به بررسی برتری های غذای کنسروی سگ پرداخته و به طور جامع به تحلیل هر دو نوع غذای سگ نموده است. دارندگان حیوانات خانگی علی الخصوص سگ با یک بار امتحان نمودن غذای کنسروی به این نتیجه رسیده اند که سگشان آن را بیش از هر غذایی دوست دارد. چه چیزی می تواند بهتر از این باشد که حیوان شما غذایی را که دوست دارد مصرف کند. این در حالیست که برخی افراد با این پیش زمینه بوده اند که هیچ چیز نمی تواند جایگزین مناسبی برای غذای خشک سگ باشد و این سخنی کاملا اشتباه اما رایج است.

ارزش غذایی کنسرو در برابر غذای خشک بسیار بالاتر است و به دلیل چربی و پروتئین بالاتری که نسبت به غذای خشک دارد از محبوبیت و مقبولیت بالاتری نسبت به آن برخوردار می باشد.

مزیت‌ رقابتی خط تولید غذای حیوانات خانگی چیست؟

با ایجاد ممنوعیت در واردات غذای حیوانات خانگی و همچنین نیاز کشور به تامین این کالا خط تولید غذای حیوانات خانگی در زمره خطوط تولید پر سود قرار گرفته است. وجود رقبای کم ، نیاز شدید بازار به محصول با کیفیت و ایرانی و از سویی بالا بودن قیمت محصولات خارجی مشابه در ایران توان رقابتی را برای تولید داخل فراهم نموده است. کمبود رقبا و اختلاف فاحشی که بین محصولات خارجی و تولید داخل وجود دارد این شرایط را برای تولید کننده فراهم می کند تا بتواند حاشیه سود خوبی برای خود و همچنین توزیع کننده در نظر بگیرد. از سوی دیگر به دلیل نظارت شبکه بهداشت داخلی بر روی این مجموعه ها می تواند بر کیفیت این محصولات افزوده و از نظر کیفیت نیاز رقیب محصولات خارجی قرار بگیرند.

نخستین سازنده خط تولید غذای حیوانات خانگی در ایران چه شرکتی است؟

گروه صنعتی سیمرکو به عنوان اولین و تنها تولید کننده ماشین آلات صنعتی خط تولید غذای حیوانات خانگی در ایران است. این شرکت با بکارگیری تکنولوژی روز اروپا و مهندسین جوان توانسته برای اولین بار در ایران این خط تولید را به صورت کاملا داخلی طراحی و به مرحله تولید برساند. این خط تولید قابلیت بهره برداری برای تولید انواع غذای کنسروی سگ و گربه را دارد. از معمول ترین محصولاتی که توسط خط تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی سیمرکو تولید می شود می توان به پته، چانک، گوشت خشک شده و بستنی گربه اشاره نمود

پیش از راه اندازی خط تولید توسط شرکت سیمرکو، طی جلسات مشاوره ای که با کافرما برگزار می گردد تمامی فاکتورهای تاثیر گذار از جمله ظرفیت، نوع بهره برداری و دیگر موارد به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته و بر اساس نیازی که کارفرما برای ما ایجاد می کند خط تولید طراحی و ساخته می گردد.

مزایای خط تولید غذای حیوانات سیمرکو نسبت به سازندگان خارجی چیست؟

گروه صنعتی سیمرکو به عنوان اولین و تنها تولید کننده ماشین آلات خط تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی در ایران شناخته می شود. تمامی ماشین آلاتی که در این خط تولید قرار دارد ساخته دست مهندسین ایرانی و بر اساس طراحی های صنعتی روز دنیا صورت پذیرفته است. دانش و تکنولوژی ساخت چنین ماشین آلاتی در ایران علاوه بر تامین نیاز داخل با صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارش و خاور میانه مهر تاییدی بر استاندارد جهانی این خط تولید دارد. گروه صنعتی سیمرکو مفتخر است که تا کنون 78 کارخانه مواد غذایی را در داخل کشور و بیش از 10 کارخانه صناعی غذایی را در خارج از کشور راه‌اندازی نموده است. اقدامات برون مرزی گروه صنعتی سیمرکو به دلیل اعتماد به کیفیت و همراهی با مشتری تا مرحله نهایی صفر تا صد کار می باشد.