خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت 3500 تا 4500 تن در روز

ماشین آلات خط تولید رب

نام خط: خط تولید رب گوجه فرنگی
ظرفیت‌ها: 3500 تا 4500 تن گوجه فرنگی در 24 ساعت

لیست ماشین آلات خط تولید رب عبارتند از : 

بخش آماده سازی : 

> کانال شستشو 

> نوار بازرسی

> نوار شستشو 

بخش تولید : 

> خرد کن 

> پری هیتر 

> صافی دو مرحله 

> مخزن نگهدارنده آب گوجه 

> تعلیظ کننده ( کانتی نیوس)

بخش بسته بندی : 

> پاستوریزاتور 

> پرکن 

> دربندی 

> تونل پاستور 

> جت پرینتر 

> شیرینگ پک 

بخش تاسیسات: 

> دیگ بخار 

> کولینگ تاور

اطلاعات بیشتر :

خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۳۵۰۰ الی ۴۵۰۰ تن در روز

گوجه فرنگی به طور تخمینی از ۹۵٪ آب و ۵٪ مواد جامد و انواع مواد قندی تشکیل شده است. اگر بر روی مشخصات مندرج بر روی قوطی رب گوجه فرنگی دقت کنید، درخواهید یافت که غلظت رب گوجه فرنگی در حدود ۲۸٪ می باشد که این غلظت با عنوان بریکس شناخته میشود. برای تولید هر کیلوگرم رب گوجه فرنگی با بریکس ۲۸٪ حدوداً ۵.۶ کیلوگرم گوجه فرنگی مورد نیاز می باشد.

 


به طور کلی دو نوع خط تولید رب گوجه فرنگی وجود دارد که محصول نهایی هر یک دارای ویژگی و کاربرد خاصی میباشد. این دو نوع خط تولید رب گوجه فرنگی با عنوان بریک داغ و بریک سرد شناخته میشوند. در خط تولید بریک داغ، گوجه فرنگی پس از خرد شدن سریعاً در معرض دمای بالا (در حدود ۸۵ تا ۱۰۰ درجه ی سلسیوس) قرار میگیرند. در خط تولید بریک سرد، گوجه فرنگی خرد شده در معرض دمای پایین تری (حدود ۶۵ تا ۷۵ درجه ی سلسیوس) قرار میگیرد. به طور کلی بریک داغ برای تولید انواع سس کچاپ و انواع مختلف سس گوجه که نیاز به بریکس ۲۸ تا ۳۰ دارند، مورد استفاده قرار میگیرد. اما بریک سرد معمولاً دارای بریکس ۳۶-۳۸ میباشد و به منظور استفاده ی خانگی تولید میشود.
خط تولید رب گوجه فرنگی در ظرفیت های متفاوتی موجود میباشد. مراحل خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت های متفاوت بسیار شبیه به هم میباشد. تنها تفاوت این خطوط تولید، به ابعاد و ظرفیت ماشین‌آلات و تجهیزات موجود در خط تولید رب گوجه فرنگی باز میگردد. این مراحل در ادامه به تفکیک ذکر شدهاند.


•    دریافت 
گوجه فرنگی های تازه توسط کامیون به بخش تخلیه وارد میشوند. در بخش تخلیه‌ی بار، به واسطه ی یک لوله که حاوی جریان پر فشار آب میباشد، گوجه فرنگی ها در محفظه ی بار کامیون شناور میشوند. هدف از شناور کردن گوجه فرنگیها در آب، جلوگیری از آسیب رسیدن به آن‌ها در هنگام تخلیه به کانال شستشو میباشد. 


•    سورتینگ
پس از تخلیه ی گوجه فرنگی در کانال شستشو، آب بیشتری به صورت مستمر در کانال ریخته میشود. جریان آب پس از شستشو، گوجه فرنگی ها را به سمت بالابر هدایت میکند. بالابر گوجه فرنگی ها را به سمت بخش سورتینگ هدایت میکند. در بخش سورتینگ، کارکنان هرگونه مواد زائد اعم از گوجه فرنگی سبز و پوسیده را از خط تولید جدا میکنند. این مواد زائد به کمک نوار دیگری به منظور دفع منتقل میشوند.


•    خردکن
پس از سورتینگ، گوجه فرنگی های مناسب به درون دستگاه خردکن منتقل میشوند. دستگاه خردکن دارای انواع متفاوتی میباشد. اما برای خط تولید گوجه فرنگی با ظرفیت بالا خردکن کراشر بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.

 

•    بریک داغ یا سرد
همانطور که پیش‌تر گفته شد، بریک داغ و بریک سرد با توجه به هدف خط تولید انتخاب میشود. اما برای ظرفیت های بالاتر و مصرف کمتر انرژی، بریک داغ مناسب تر می باشد. دمای بریک داغ در بازه ی ۸۵ تا ۹۵ درجه ی سلسیوس و دمای بریک سرد در بازه ی ۶۵ تا ۷۵ درجه ی سلسیوس میباشد. از رایجترین ماشین آلات بریک داغ کانتی نیوس و بریک سرد، بچ می‌باشد. به کمک بریک داغ و بریک سرد غلظت محصول نهایی مشخص میشود.


•    استخراج آب گوجه فرنگی
پالپ گوجه فرنگی از فیبر، آب گوجه فرنگی، پوست و بذر گوجه فرنگی تشکیل شده است. پالپ گوجه فرنگی پس از فرایند بریک توسط یک پمپ، برای جداسازی پوست و بذر آن به مرحله ی بعدی انتقال مییابد. دستگاه استخراج‌ کننده ی آب گوجه فرنگی، دارای صافی هایی می باشد که قادر است مواد زائد را از خط تولید خارج کند. با توجه به نیاز مشتری منافذ این صافیها، امکان انتخاب ابعاد ذرات عبور را فراهم می‌کنند. 
عموماً، ۹۵ درصد از پالپ گوجه فرنگی از صافیها عبور میکنند. ۵ درصد باقی‌مانده از پالپ گوجه فرنگی به عنوان ضایعات خط تولید رب گوجه فرنگی شناخته میشود که به عنوان خوراک دامی به فروش میرسد.


•    مخزن نگهداری آب گوجه فرنگی
در این مرحله آب گوجه فرنگی صافی شده، در یک مخزن نگهداری میشود. این مخزن از جنس استیل بوده و گنجایش این مخزن با توجه به ظرفیت خط تولید رب گوجه فرنگی تعیین میشود. از مهم‌ترین ویژگی های مخزن نگهداری آب گوجه فرنگی، تزریق دائمی آب گوجه فرنگی به اواپراتور میباشد.


•    اواپراتور
در خط تولید رب گوجه فرنگی، بیش‌ترین انرژی مصرفی مربوط به اواپراتور میباشد. در اوپراتور، آب گوجه فرنگی از محصول خارج میشود و محصولی که دارای ۵ درصد ذرات جامد در خود بوده است، به درصدی بین ۲۸ تا ۳۶ درصد مواد جامد میرسد. اواپراتور به صورت خودکار میزان غلظت رب گوجه فرنگی را تعیین میکند. اپراتور دستگاه اواپراتور تنها کافیست میزان بریکس مورد نظر را در صفحه ی کنترل تعبیه شده تعیین کند.
فرایند افزایش بریکس رب گوجه فرنگی در اواپراتور به صورت تدریجی و با عبور آب گوجه فرنگی از بخش های مختلف دستگاه انجام میشود. فرایند افزایش بریکس رب گوجه فرنگی در این بخش در دمای ۱۰۰ درجه ی سلسیوس و تحت خلأ انجام می‌پذیرد.

 


•    پرکردن اسپتیک
بسیاری از کارخانجات تولید رب گوجه فرنگی از بسته بندی اسپتیک بهره میبرند. به همین دلیل رب گوجه فرنگی به هیچ عنوان پیش از رسیدن به دست مشتری، با هوای آزاد در ارتباط نخواهد بود. برخی از واحدهای تولید رب گوجه فرنگی نیز از بسته بندی اسپتیک استفاده نمیکنند. در خطوط تولید رب گوجه فرنگی غیر اسپتیک، پس از بسته بندی رب گوجه فرنگی، محصولات باید از تونل پاستوریزاسیون عبور داده شوند. پس از عبور محصولات از تونل پاستوریزاسیون، به مدت ۱۴ روز، قوطی ها زیر نظر گرفته میشوند تا از هرگونه مشکل احتمالی پیشگیری شود.

خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت های بالا، نسبتاً پرهزینه می باشد و علاوه بر این به انرژی زیادی نیاز دارد. به دلیل بالا بودن هزینه ها، خطرات بیشتری نیز این کسب و کار را تهدید میکند. به همین دلیل در هنگام راه اندازی این خط تولید، در انتخاب تأمین کنندگان و مشاوره دهندگان باید دقت ویژه ای به خرج داد.